64     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     RELACJA: Pierwszy ogólnopolski zlot fanów Nintendo"LinMar"


Pierwszy zlot Nintendowców odbył się w dniach z 31 stycznia na 1 lutego. Cała impreza mieściła się w domu Polonii na rynku głównym w Krakowie. Pomieszczenie było bardzo odpowiednie do tego typu przedsięwzięć – na parterze była szatnia i bar (piwko) a w piwnicy 3 obszerne pomieszczenia poświęcone w całości konwentowiczom.Klimat, ludzie, miejsce były po prostu wspaniałe. Na imprezie stawili się praktycznie sami PRAWDZIWI gracze, przez co poziom prowadzonych „growych” turniejów był całkiem niezły.

To się nazywa skupienie


Jeżeli chodzi o kwestie towarzyskie to bez problemu można było wcielić się w jedną z grająco dyskutujących grupek. Było, z kim grać (JJJ, Kris, Kaxi, Ashikaga, Marek – Maxi i inni) oraz na czym grać (brawa dla wszystkich sponsorów a przede wszystkim dla Świata Nintendo i ich spoko przedstawicieli – siemka Chłopaki!) Kwestie żywnościowe również nie zostały zaniedbane, mieliśmy dużo pizzy czy raczej od cholery i jeszcze trochę pizzy, no ale cóż mi to za bardzo nie przeszkadza.

jest


Niestety, jeżeli chodzi o kwestie organizacyjne to była to praktycznie dezorganizacja. Zasady turniejów obmyślaliśmy na bieżąco, pokaz konsol retro był delikatnie to ujmując żałosny i nie chodzi tu o brak „oldskulowego” sprzętu chodzi o...
powiedzmy szczątkowy zarys opisu tych wysłużonych konsolek, bez obrazy ale sam mógłbym powiedzieć o nich więcej i nie twierdzę bynajmniej by komuś z organizatorów brakowało wiedzy, brakowało raczej samych organizatorów, na zjeździe tego typu powinno znajdować się przynajmniej dziesięć zajętych tylko organizacją osób.

To jest to o czym marzy każdy gracz - poczytać coś na kibelku


Nie należy jednak przy tym całym opieprzu zapominać skąd mieliśmy ten po prostu genialny, wielki rzutnik, NGCny, pady, gry (w tym również z importu), telewizory i całą kupę super osprzętu.

Świstrix?


Podsumowując całe przedsięwzięcie było naprawdę wspaniałe szczególnie uwzględniając fakt, że jest to pierwsza impreza tego typu w Polsce ( mam na myśli tylko Nintendo a nie ogólno pojęte konsole).Mam nadzieje, że za rok znowu spotkamy się w naszym Nintendowym gronie.

P.S: Kris, znalazłeś Bowserowy guziczek?
P.S.2 Screeny pochodzą z serwisu GameOnly.net


64     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     RELACJA: Pierwszy ogólnopolski zlot fanów Nintendo