49     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Klawiatury i MyszkiLeszek "Dogmen" Waliczek


Pierwszy raz będzie od podstaw. Mamy cudowny komputer, wyśmienity monitor, ale do pełni szczęścia brakuje nam niewinnie wyglądającej klawiatury i myszki. Prawie nikt kupując pierwszy komputer nie patrzy na klawiaturę, bo to zawsze można zmienić. Ale przecież są klawiatury, których zmiana jest niepotrzebna przez wiele lat. Postaram się przedstawić, komu co jest potrzebne. No i oczywiście będzie trochę danych technicznych.A4 TECH
Pierwsza firma to A4 i modele A4Tech KB-21, oraz A4Tech KBS-21, które różni od siebie tylko układ klawiszy, w drugim modelu są one pod katem.

A4 TECH
A4 TECH


Wydatek około 50zł. Niestety nie znalazłem posiadacza tej klawiatury, który by był w 100% zadowolony. 21 klawiszy dodatkowych też nic nie zmienia, a czasem nawet miesza.
MEDIATECH
Przegląd oferowanych klawiatur firmy Mediatech. Niestety opisane będą tylko wybrane tytuły, które udało mi się podejrzeć w sklepie albo dowiedzieć się czegoś od znajomych, którzy mieli przyjemność zapoznać się z towarem. Model chyba najtańszy. Klawiatura MULTIMEDIA KEYBOARD MT137 pretenduje do miana najtańszej klawiatury na rynku polskim. Pomimo niskiej ceny, jakość wykonania i trwałość nie odbiega od poziomu klawiatur z tzw. środkowej półki. Klawiatura jest wyposażona w wyprofilowaną, wygodną podkładkę pod nadgarstki, zwiększającą wygodę i ergonomię pracy, co również jest rzadko spotykaną cechą wśród urządzeń z tego segmentu cenowego.

MEDIATECH


Ciekawym modelem jest MEDIATECH PREMIUM MT139 MEDIAX. Klawiatura została zaprojektowana tak, aby zwiększyć wygodę i efektywność pracy przy komputerze. Zawiera znacznie więcej przycisków multimedialnych, funkcyjnych i internetowych niż inne, konkurencyjne klawiatury. Regulacja głośności jak i funkcja wyciszenia głosu jest realizowana przy pomocy pokrętła podobnie jak w topowej klawiaturze Logitech, umieszczonego centralnie pod klawiszem spacji.
Rolka nawigacyjna umożliwia pionowe lub poziome przewijanie ekranu. Udostępnia również opcję menu kontekstowego (pop-up) oferującego szybki dostęp do najczęściej używanych fragmentów tekstu, zadań lub aplikacji przez wybranie pozycji i kliknięcie na niej (analogicznie jak przy użyciu myszy). Pozwala to na znaczne zaoszczędzenie czasu (nawet do 70%) potrzebnego na równoległe posługiwanie się myszą i klawiaturą. Niestety nadmiar tez nie jest mile widziany. Można zapomnieć, co po co jest, albo po prostu długo się uczyć. Ogólnie musze przyznać ze model jest godny uwagi. A cena nie przekracza 200zł.

MEDIATECH PREMIUM MT139 MEDIAX


MICROSOFT
Kolejna bardzo znana firma. Zaczynamy od modelu MICROSOFT MULTIMEDIA PS/2 OEM, który niestety nie ma nic szczególnie ciekawego. Wygląd ciekawy, lecz niektóre rozwiązania są bardzo kiepskie. Zapraszam do przeglądnięcia się uważnie przyciskom obok klw. Numerycznej, są dziwnie ustawione i sadze ze niepotrzebnie powiększone. Cena około 100zł

MICROSOFT MULTIMEDIA PS/2 OEM


Każdy model ma ten sam problem, który został wyżej opisany i nie różnią się prawie niczym od siebie. Zmiany są znikome a ceny bardzo rożne, wiec pozostaniemy przy tylko jednym modelu tej firmy.
Godny polecenia jest zestaw MICROSOFT WIRELESS OPTICAL DESKTOP PRO RETAIL, który zawiera myszkę. Cena zestawu niestety 350zł. Kolejna klawiatura Creative DESKTOP WIRELESS 6000 to połączenie eleganckiej bezprzewodowej klawiatury i myszy optycznej, które pozwala lepiej zorganizować miejsce pracy. Odbiornik, podłączany do komputera przez port USB, obsługujący jednocześnie myszkę i klawiaturę ma zasięg 1,8 m. Bezprzewodowa klawiatura zawiera 19 specjalnych klawiszy multimedialnych oraz internetowych – w tym 10 programowalnych – co bardzo ułatwia dostęp do podstawowych funkcji systemu Windows oraz do internetu. Bezprzewodowa mysz optyczna, posiadająca dwa przyciski i pokrętło przewijania, o rozdzielczości 800 dpi zapewnia precyzyjne i płynne wskazania. Ergonomiczny, symetryczny kształt zapewnia wygodną pracę dla prawo i leworęcznych użytkowników. Urządzenia mają czarno-srebrne wykończenie i zapewniają większą swobodę korzystania z komputera.

MICROSOFT WIRELESS OPTICAL DESKTOP PRO RETAIL


LOGITECH
Na sam koniec opiszę firmę Logitech, która ma bardzo bogata ofertę, która zaspokoi nawet największe wymagania. Zaczniemy od najtańszego zestawu LOGITECH DELUXE ACCESS. Ta wygodna i kompatybilna klawiatura otwiera dostęp do Internetu za jednym dotknięciem klawisza. Równie łatwo możesz sprawdzić pocztę elektroniczną oraz znaleźć i uruchomić dowolną aplikację. Kompaktowa klawiatura o dużych, miłych w dotyku i pomysłowo rozmieszczonych klawiszach.

LOGITECH DELUXE ACCESS


Zacznij pisać, a docenisz jej zalety. Niezwykle czułe, sprężynujące klawisze zapewniają komfort wysokiej klasy. LOGITECH INTERNET NAVIGATOR KEYBOARD SPECIAL EDITION jest to model klawiatury z kabelkiem, ale wersja bez kabelka robi bardzo dużą karierę na naszym rynku. Nie ma co opisywać, po zdjęciu widać cudowną czarno-srebrną kolorystykę sprzętu. Klawisze dodatkowe są przemyślane i bardzo użyteczne. Wykorzystuje się do tego klawisze F1-F12 i specjalny przełącznik. Ściszanie oraz rolka w wersji z kablem niestety była mi niepotrzebna aż tak bardzo. LOGITECH CORDLESS DESKTOP DELUXE - zestaw mysz + klawiatura, całość bezprzewodowa.

LOGITECH CORDLESS DESKTOP DELUXE


CORDLESS DESKTOP DELUXE to zgrany duet płaskiej, bezprzewodowej klawiatury i zgrabnej, bezprzewodowej myszy. Przestań szamotać się z krępującą ruchy plątaniną kabli. Pracuj w komforcie, baw się szampańsko i bądź w stałym kontakcie z innymi. Duża gama klawiszy funkcyjnych ułatwia często wykonywane zadania. E-mail, kamera internetowa, wiadomości – wszystko za jednym dotknięciem. Wielce ułatwione sterowanie multimediami. Szybki dostęp do plików, obrazów, muzyki i stron WWW. Oczywiście, ten objęty 3-letnią gwarancja. Cena niestety 300zł, ale za taki zestaw to naprawdę niewiele.

LOGITECH CORDLESS DESKTOP NAWIGATOR - zestaw podobny do poprzedniego, ale wykonany w wersji „mydelniczki”. Bezprzewodowa, srebrnobiała klawiatura w dobranej parze z bezprzewodową myszą optyczną. Płaska, komfortowa klawiatura z gatunku Zero-Degree Tilt; miłe w dotyku klawisze. Duża gama klawiszy funkcyjnych ułatwia często wykonywane zadania. E-mail, kamera internetowa, wiadomości – wszystko za jednym dotknięciem. Wielce ułatwione sterowanie multimediami. Szybki dostęp do plików, obrazów, muzyki i stron WWW. Bezprzewodowa mysz optyczna jest niezwykle precyzyjna, a działać może na niemal każdej powierzchni. Cena odrobinę większa 400zł.

LOGITECH CORDLESS DESKTOP KOMFORT to zestaw szczególnie komfortowy, łamana klawiatura oraz super mysz.

LOGITECH CORDLESS DESKTOP NAWIGATOR


Niestety nie ma za wiele dodatków wiec polecam osobom, które lubią komfort pracy bez bajerów. Cena zatyka - 500zł.

LOGITECH CORDLESS DESKTOP MX - Sądziłem, że to prawdziwy zestaw dla maniaka, ale niestety jeszcze „to nie to”, po prostu bardzo dobry zestaw lecz za sporą cenę, która niestety odstrasza.

LOGITECH CORDLESS DESKTOP MX


Klawiatura już była opisywana, atutem tej jest brak kabli. Myszka ma tyle przycisków ze mi osobiście brakuje ze 2 palców. Dodatek w postaci ładowarki, w zestawie również akumulatorki, czego by więcej pragnąć? Myszka przystosowana jedynie dla prawej ręki, co w wersji bezprzewodowej i ekstremalnych warunkach czasem jest utrudnieniem. Cena 550zł.

LOGITECH CORDLESS DESKTOP MX BLUETOOTH 44 - posiadasz telefon, który ma małą klawiaturę? Nie ma problemu, mamy dla ciebie ciekawe rozwiązanie - pisz sms-y z klawiatury komputera poprzez bluetooth. :D Osobiście polecam ten zestaw, super działa. Niestety nie będzie zdjęcia gdyż wygląda tak samo jak poprzednia jedyna różnica jest w sposobie komunikacji oraz w cenie 870zł to i tak niewiele za takie cudeńko. Ostatni model LOGITECH DINOVO MEDIA DESKTOP - zacznę od ceny, która przekracza 1350zł!

LOGITECH DINOVO MEDIA DESKTOP


Najnowsze dzieło inżynierów Logitech kierowane jest do osób, które wszechstronnie wykorzystują swój komputer do internetu, multimediów oraz oczekują od niego dalekosiężnych możliwości komunikacji bezprzewodowej. Bez ogródek można powiedzieć, że Logitech diNovo wyznacza nowy standard w dziedzinie produktów wskazujących (myszki, klawiatury) dla komputerów PC. Ultra płaska klawiatura z klawiszami jak w notebookach, ergonomiczna i ładowalna myszka, odłączalny blok klawiszy numerycznych, który jednocześnie służy za bezprzewodowy pilot i komunikator z ekranem LCD, a wszystko połączone bez kabli … w technologii Bluetooth. Dołączona w komplecie podstawka pod mysz, ładowarka służy jednocześnie za koncentrator, hub Bluetooth, dzięki któremu możliwe staje się podłączenie do komputera dowolnego urządzenia z technologią bezprzewodową Bluetooth. Dzięki temu użytkownik zamienia swój komputer z zwykłego PeCeta w PC Bluetooth. Wymiana danych, synchronizacja informacji czy przesyłanie głosu do innych urządzeń z Bluetooth staje się dziecinnie proste. W chwili obecnej Bluetooh stosowany jest w takich urządzeniach jak telefony komórkowe, drukarki, komputery klasy notebook. Palm, modemy, koncentratory sieciowe czy słuchawki i mikrofony. Logitech należące do grupy wspierania standardu Bluetooth (firmy należące do organizacji SIG) oferuje produkt, który komunikuje się ze wszystkimi urządzeniami Bluetooth dostępnymi na rynku. Ciekawym rozwiązaniem jest pad numeryczny z ekranem LCD, który służy jednocześnie za centrum komunikacji multimedialnej. Dzięki niemu można mieć podgląd na odtwarzane multimedia, przychodzące wiadomości z komunikatorów internetowych czy wiadomości SMS. Klawiatura może w prosty sposób posłużyć do wysyłania SMSów na telefon komórkowy, który posiada Bluetooth. To tylko niektóre zastosowania Logitech diNovo Media Desktop. Jest wiele korzyści wynikających z posiadania komputera PC Bluetooth bazującego na rozwiązaniach Logitech. Oto kilka z nich:
§ Możliwość zarządzania bazą danych adresów i telefonów swojego telefonu komórkowego z Bluetooth
§ Możliwość komunikacji poprzez SMS z klawiatury Logitech i leżącego obok telefonu komórkowego
§ Możliwość podłączenia słuchawki Bluetooth do komputera (chat przez Internet, konferencje)
§ Wysyłanie wizytówek, dokumentów i innych plików do wydrukowania na drukarce z Bluetooth
§ Komunikacja z kamerami wideo i aparatami cyfrowymi Bluetooth, wymiana obrazu i dźwięku
W komplecie z diNovo znajduje się nowoczesna mysz MX900, która wykorzystuje zalety najszybszego i najbardziej precyzyjnego sensora optycznego – MX Optical Engine z sensorem 800 dpi i optyką 4.7 MP (megapixela).

Na zakończenie cos ciekawego Sądzisz ze ktoś zna twoje hasło do komputera kup klawiaturę z czytnikiem linii papilarnych bez twojego palca nie włącza komputera :D cena odpychająca jak za takie cudo w zwykłej klawiaturze 900zł.


49     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Klawiatury i Myszki