39     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : ZAPOWIEDŹ Harvest Moon: A Wonderful Life


Harvest Moon: A Wonderful Life - ZAPOWIEDŹ [NGC]Gra bez krwi, bez grama przemocy. Gra nie wzbudzająca agresji ani żadnych negatywnych emocji… czyli symulator rolnika w japońskim wydaniu.Wspomnienia.
Przemierzając zakamarki swojej pamięci przypominało mi się, jak po moim pierwszym wyjeździe na wieś (miałem wtedy około 5 lat) bardzo chciałem zostać rolnikiem. Gdy tylko usłyszałem od znajomego kilka lat później o grze, która może urzeczywistnić moje marzenia od razu postanowiłem ją kupić.

Niczym Link na swym rumaku


Pamiętam jeszcze czasy, gdy zagrywałem się w tę grę, na SNESie czy na Gameboy’u, wyrwała mi kilkadziesiąt ładnych godzin z życiorysu. Planując napisanie tej zapowiedzi postanowiłem jeszcze raz zagrać w tę grę niestety tylko na emulatorze. Ale powiem szczerze, ba nawet moja mama to może potwierdzić, siedziałem przez tydzień po około 7 – 8 godzin dziennie tak mnie wciągnęła. O tak HARVEST MOON to jest właśnie to, co tygryski lubią najbardziej… no jeśli nie tygryski to przynajmniej fani Nintendo, jest to jedna z gier, w które po prostu trzeba zagrać.

Szczęśliwa rodzinka


Kawałek Historii
Warto wspomnieć, że Harvest Moona ukazało się już 9 części o ile mnie pamięć nie myli, na mnóstwo platform począwszy od wersji na SNES - a, GB, GBC, PS, N64 a kończąc na HARVEST MOON: SAVE THE HOMELAND na PS2. Najnowsza częśc A WONDERFUL LIFE będzie exclusivem na Gamecube. Z czego się bardzo cieszę, ponieważ nie miałem okazji pograć w ostatniego Harvesta, bo nie posiadam PS2.

Początek nowości
Grę zaczynamy jako młodzian, który dostaje pod opiekę farmę. A na farmie jak wiadomo pracy nie brakuje, przyjdzie nam więc sadzić roślinki, podlewać je, zbierać plony, kupować i hodować różne zwierzęta, doić krowy, rozmawiać z nimi i mnóstwo innych czynności, które każdy szanujący się rolnik wykonać musi (no dobra blokad dróg tu nie uświadczymy). Jak się zapewne domyślacie w najnowszej części roślinek, nasionek zwierzątek będzie jeszcze więcej a wiec także i pracy będzie więcej. Twórcy zapowiadają nawet całkowicie nowy system dojrzewania warzyw i hodowli zwierząt. Swoją drogą ciekawi mnie bardzo ten fakt.
Wieś
Świat przedstawiony w najnowszym HM ma być dużo większy niż w poprzednich częściach. Zwiększy się także liczba mieszkańców o 40 osób. Zostanie rozwinięty system małżeństwa, można będzie mieć teraz własnego małego rozwrzeszczanego bachorka, a nasze życie zostanie podzielone na 6 etapów, co da nam około 30 lat życia.
Nowe zwierzątka


Wieś, jaka jest każdy widzi
Graficznie nie kontynuuje cell shadingowego trendu, który był w zeszłej części. Świat będzie w pełnym 3D. Który zresztą na screenach i w trailerach prezentuje się nieźle aczkolwiek nie rewelacyjnie. Oczywiście w grze uświadczymy zmiany pór roku i zmienne warunki atmosferyczne. W każdym razie grafika jest sympatyczna, od razu widać w niej japońską rękę i sprawia jak najbardziej pozytywne wrażenia, to samo z resztą mogę powiedzieć o animacji. Gierka ma trzymać 50 fps, co zapewni nam duży komfort.

Krówka :)


Mój kraj
Niestety obawiam się o jedno, patrząc na gusta polskich graczy oraz nastawienie do rolnictwa (chyba to dzięki naszemu Andrzejkowi) wydaje mi się, że gra w Polsce nie sprzeda się za dobrze, ale ja kupię, co najmniej 2 egzemplarze żeby odpokutować granie w HM na emulatorze.
Ci co mieli okazje pograć już w jakiegoś HM i tak kupią tę grę, a reszta niech po prostu raz w to zagra a kupi na pewno.39     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : ZAPOWIEDŹ Harvest Moon: A Wonderful Life