12     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     RDZAWA KRAINA: Na komputerze nagraneSzymon "LooZ^" Janus


Mad Max – Chyba najsłynniejszy film tego gatunku. Absolutny klasyk, mimo ze zrealizowany za niewielkie pieniądze osiągnął prawdziwy sukces. W niedalekiej przyszłości policjant postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i załatwić sprawę groźnej bandy przestępców. Przy okazji jest to też film który stał się przepustką dla Mela Gibsona do światowego kina.

Mad Max 2 – Druga część filmu. Zrealizowana już ze zdecydowanie większym rozmachem, nie może się jednak równać do pierwszej części. Po raz kolejny Max musi uratować wioskę przed bandytami którzy starają się ukraść zapasy z pobliskiego magazynu ropy.

Mad Max 3: Pod Kopułą Gromu - Najdroższa i najbardziej efektowna część. Tym razem Max ratuje grupkę dzieci z pustynnej oazy które widzą w nim zapowiedzianego zbawcę. Fabuła jednak kręci się też wokół walk w klatce, gdzie nasz bohater musi walczyć o życie. Warte odnotowania jest, że władczynię „Kopuły Gromu” zagrała Tina Turner.

Wysłannik Przyszłości (Listonosz) – Kolejny przykład wspaniałego tłumaczenia. Film oparty poniekąd na opisanej wcześniej książce. Jest rok 2013, a świat jest zniszczony przez wojnę atomową. Nie ostał się rząd, miasta ani żaden dorobek naszej cywilizacji. Ci którzy rządzą teraz, nie zamierzają pozwolić na odbudowę, jednak pojawia się Listonosz. Samotny wędrowiec znajduje mundur listonosza oraz nie dostarczone listy. Postanawia rozwieźć je, przy okazji przynosząc nadzieję w serca ludzi.

Wodny Świat – Kiedy lodowe czapy na ziemskich biegunach stopiły się, ludzkość musiała znaleźć nowy świat. Jedyne co ostało się w wodnym świecie to pojedyncze budowle nawodne, opuszczone statki oraz legendarny suchy ląd do którego trasę można znaleźć na wytatuowanych plecach małej dziewczynki. Zbiegiem okoliczności dziewczynka znajduje się aktualnie pod opieką samotnego żeglarza, w którym ludzie odkrywają mutanta – wykształciły mu się skrzela.
28 dni później – Grupa ekologów-ekstremistów włamuje się do laboratorium, w którym przeprowadzane są eksperymenty na zwierzętach. Jednak zarażone śmiertelnym wirusem małpy atakują swych wybawców. 28 dni później Jim budzi się ze śpiączki na opuszczonym oddziale intensywnej terapii jednego z londyńskich szpitali. Błądzi ulicami wyludnionego miasta, zastanawiając się co się stało. Tylko do zapadnięcia zmroku... Wspaniale zrealizowany film, w którym najbardziej przerażają całkowicie puste ulice Londynu. Działają mocniej niż najkrwawszy film.

12 małp – Zagubiony w czasie, nieco zeschizowany przybysz z przyszłości musi rozwiązać zagadkę wirusa który zdziesiątkuje ludzi oraz organizacji „12 małp” która za tym stoi. To po prostu trzeba obejrzeć. Genialny klimat, genialne role Bruca Willisa i Brada Pitta, oraz fabuła którą trudno opisać w paru słowach. Schizofreniczny świat jeszcze nigdy nie wydawał się Wam tak bliski ;)

Tank Girl – Film oparty na komiksie o tym samym tytule. Tytułowa bohaterka, szczęśliwa posiadaczka czołgu porusza się po zniszczonym świecie, a woda jest najcenniejszym skarbem. Film ogląda się bardzo przyjemnie, nie jest to na pewno typowy film post-apokaliptyczny. Dużo humoru i luźne podejście do tematu zagłady. No i te sympatyczne aktorki ;)

Seksmisja – Co tu dużo mówić? Czy czyta te słowa ktoś kto nigdy nie oglądał tego filmu? Dla czystej formalności: Dwójka mężczyzn poddała się hibernacji, jednak po przebudzeniu czeka ich nieprzyjemna niespodzianka. Zostali jedynymi samcami na planecie, a kobiety zamiast cieszyć się z uratowania ich, planują wobec nich straaaszną rzecz.


12     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     RDZAWA KRAINA: Na komputerze nagrane